Нормативні документи.календарне планування,конспекти,виховна робота,дистанційне навчання

пʼятниця, 8 жовтня 2021 р.

 

                                               Усенко Л. А

            Інтегрований курс «Я досліджую світ» 2 клас

                Тема. Природні та рукотворні тіла

Мета: формувати в учнів уяву про цілісність світу Землі; навчати розрізняти природні та рукотворні тіла; розвивати пізнавальні вміння: спостерігати, порівнювати, класифікувати об’єкти оточуючого світу, виділяючи основні ознаки групи однорідних предметів, робити найпростіші висновки; виховувати дбайливе ставлення до оточуючого світу.

Обладнання: Природознавство : підручник для загальноосвіт. навч. закл.:     1-й кл./ Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак. – К. : Генеза, 2012, мультимедійна пре –зентація до теми уроку.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Повітря, земля і вода –це природа.

Природа – це я.

І ти – це природа.

Пустелі і гори, поля і ліси.

І ми –лиш частинка цієї краси.

ІІ. Вправа «Погода»

-Який сьогодні день : сонячний, похмурий чи хмарний?

-Яке небо: чисте чи є хмарки?

-Чи є сьогодні опади?

-Який вітер: слабкий, помірний чи сильний?

ІІІ.Мотивація навчальної діяльності

-Уявіть, що ви опинились у далекій космічній сім’ї інопланетян, де ніколи не чули про нашу планету. Поступово ви навчились спілкуватись і розуміти одне одного. Вам сподобалось на чужій планеті, і ви захотіли розповісти про нашу.

-Нашу планету називають … ( Земля ) (слайд 1)

-У нас є …моря (слайд 2), гори (слайд 2), Місяць і зорі (слайд 2), рослини (слайд 2), тварини (слайд 2), гриби (слайд 2).

ІV. Актуалізація опорних знань

-Як назвати всі зображені тіла одним словом? ( Природа )

-До якої природи належать тіла верхнього ряду? ( Нежива природа )

-А тіла нижнього ряду? ( Жива природа )

V. Постановка проблемної ситуації

-На Землі є багато тіл, що нас оточують, про які ми сьогодні ще не згадували.

-Відгадайте загадки:

·       Є у мого татка

На колесах хатка.

Возить хатка невеличка

Нас на дачу і до річки.       (Автомобіль- слайд 3)

·       У ворота він летить,

Як зумієш гол забить.

Скаче весело по полю,

Незамінний у футболі.                ( Мяч –слайд 3)

·       Народився із землі,

Зарумянивсь на вогні

І зявився на столі

До борщу тобі й мені.                 ( Хліб –слайд 3)

·      Деревяний та довгенький,

Маю носик я гостренький.

На білому слід лишаю,

Усіх діток потішаю.            (Олівець-слайд3)

-Чи належать ці тіла до природи?

 -Хто зробив ці тіла? ( Люди)

-Чим їх робила людина? ( Руками)

-Як можна їх назвати? ( Рукотворні )

VІ. Визначення теми уроку

-Сьогодні на уроці ми будемо вчитися розрізняти рукотворні й природні тіла

VІІ. Вивчення теми уроку

1.Гра «Засели будиночки» (слайд 4)

2. Руханка  (слайди 5,6).

Вчитель називає різноманітні тіла. Якщо тіло належить до живої природи –учні стрибають, неживої природи –стоять , рукотворні –плещуть у долоні

Слова для гри: білка, холодильник, лікар, парасолька, сонце, небо, слон, будинок, праска, хмарка.

3.Логічна вправа «Третій зайвий» (слайди 7,8,9).

– Яке тіло в ряду зайве? Чому?

             –  До чого  належать тіла, що залишились?

 2. Руханка  (слайди 5,6).

Вчитель називає різноманітні тіла. Якщо тіло належить до живої природи –учні стрибають, неживої природи –стоять , рукотворні –плещуть у долоні

Слова для гри: білка, холодильник, лікар, парасолька, сонце, небо, слон, будинок, праска, хмарка.

3.Логічна вправа «Третій зайвий» (слайди 7,8,9).

– Яке тіло в ряду зайве? Чому?

             –  До чого  належать тіла, що залишились?
 

. Дидактична гра «Впізнай за ознакою»

– Відгадайте про яке тіло я говорю.

– Яке це тіло: природне чи рукотворне?

·      Смачний, гарячий, рум’яний, яблучний…. (Пиріг) (слайд 10).

·      Жовтий. овальний, кислий, корисний…. (Лимон)  (слайд 11).

·      Сірий, полохливий, косоокий, вухатий, куцохвостий..(Заєць) (слайд 12).

·      Синє, високе, безмежне, чисте, бездонне, ясне… (Небо)  (слайд 13).

·      Холодне, смачне, солодке. шоколадне, вершкове... (Морозиво)

     (слайд 14).

5. Робота в групах «Що з чого зроблено?».

– Рукотворні тіла людина виготовляє з природних матеріалів: деревини, глини, вовни, піску, металу тощо.

– Відгадайте загадки. Визначте що з чого зроблено.

·      Не краватка він, не комірець,

а шию обіймати звик.

Та не завжди, а лиш тоді,

коли бувають холоди. (Шарф)

      З чого виготовляють шарф?

      Звідки беруть вовну?

      Які ще речі з вовни ви знаєте? (слайд 15).

·      То в клітинку, то в лінійку,

написати тут зумій –но.

І намалювати дещо зможеш,

називаюся я….. (Зошит)

      З чого виготовляють зошит?

      Де беруть деревину?

      Що ще виготовляють з деревини? (слайд 16)

·      Щоб напій посмакувати,

слід цей посуд в руки взяти.

Чай з малини чи ромашки

наливаємо у …. (Чашки)

      З чого виготовляють чашки?

      Звідки видобувають глину?

      Які ще предмети з глини ви знаєте? (слайд 17)

Фізкультхвилинка

Вчитель читає потішку, діти виконують рухові дії відповідно до тексту.

В мене є кругленький горщик.

(Діти обводять форму горщика заокругленими долонями.)

Я зварю у ньому борщик.

(Помішують уявну страву.)

Все, що треба, я скоріше

Мию добре, чищу, ріжу.

(Імітують виконання названих дій.)

Ось вже борщ кипить, малята,-

(Перебирають пальчиками зігнутих у ліктях рук, кисті поруч.)

Треба кришечку підняти,

Трохи вогник прикрутити…

(Зображують відповідні дії.)

«Не збігай же!- просять діти.

(Погрожують вказівним пальчиком.)

VIII. Закріплення та узагальнення знань.

1.    Робота з зошитом

а) Завдання 1.

- Назвіть тіла, зображені в першому завданні.

- До якої групи тіл вони належать : природних чи рукотворних?

- Чи є природні тіла на цих малюнках? Назвіть їх.

б) Завдання 2.

Розгляньте фото.

-Які тіла живої природи ви бачите?

-Що зображено поруч?

-До яких тіл належать олія і стілець?

-Як повязані рукотворні тіла й природні тіла ?

в) Завдання 3.

Гра «Знайди зайве».

- Знайдіть зайве в кожному ряді малюнків завдання.

-Чому ви так вважаєте?

г) Завдання 4.

Розгляньте фото.

           -Як називаються ці тіла?

-Що між ними спільного?

-Чим вони відрізняються?

-Спробуйте придумати свою подібну пару. (слайди 18-22)

 

Журавель (птах) ─журавель (колодязь).

Скат (риба) ─  скат (колесо автомобіля).

Дзвіночки (квітка ) ─ дзвіночки (шкільні).

Лист (дерева) ─ лист (у конверті).

Шапка (гриба) ─ шапка (головний убір).

2.         Практична робота в групах. Знайти в класі рукотворні тіла. Обгрунтувати вибір.

І – пластмаса;

ІІ – гума;

ІІІ – поліетилен;

IV скло;

V – папір.

3.    Творче завдання

              Перегляньте уривок з мультфільма «Котик і Півник».(слайд 23)

              Запам’ятайте якомога більше рукотворних тіл та тіл, що належать природі.

ІХ. Рефлексія

      Про що ви дізнались на уроці?

      Що вам найбільше запамяталось на уроці?

 

Немає коментарів:

Дописати коментар